Výpis všech článků

Články

13.10.2019

Digineff.czCo mě vzalo u Fujifilmu

Fuji prochází skvělým obdobím a opravdu si zaslouží tu rostoucí komunitu vyznavačů a obdivovatelů. Letos měl osm novinek a to je v dnešní době unikum. A všechny jsou výtečné. Líbí se mi, že nezanevřel ani na kompakty s rozměrem APS-C, jeho XF je už v desáté reinkarnaci a pořád v tom skvostném hnědém provedení, které mu tolik sluší.
číst dál…

10.10.2019

Digineff.czZeiss ZX1

Jakmile je v názvu iksko, sáhněte hlouběji do kapsy! Tady to bude hodně hluboko, Zeiss se pustil do výroby fotoaparátů! Má za sebou slavnou éru Contaxu jako protiváhy Leicy, dnes jde proti Leica Q a Sony RX1. Jeho vstup do sféry plnoformátu má mnohá vtipná řešení.
číst dál…

7.10.2019

Casopis-foto.czSony Alpha A9

Sony Alpha A9 je první model z nové řady fotoaparátů. Firma Sony chce zacílit na segment profesionálních zrcadlovek, které se při focení sportu a přírody nejčastěji používají pro jejich rychlý autofokus, rychlost snímání, nehlučnost a odolnost konstrukce.
Mezi významné technické novinky patří u bezzrcadlovky Sony Alpha A9 nový 35 mm full frame CMOS senzor Exmor RS a zlepšení sekvenčního snímání bez…

4.10.2019

Digineff.czNikon Nikkor Z 24-70/2.8 S

Pro své plnoformátové bezzrcadlovky řady Z připravil Nikon středooohniskový zoom s vysokou světelností. Optická soustava sestává ze 17 členů, přičemž 15 z nich má antireflexní vrstvy ARNEO a Nano Crystal. Clona je devítilamelová. Objektiv je důkladně utěsněný proti vlhkosti a prachu.
číst dál…

1.10.2019

Casopis-foto.czFotoaplikace pro lenochy

Najít v poštovní schránce tištěnou pohlednici vždycky potěší. Ale poslat takovou pohlednici, navíc třeba ze zahraničí, kdy se trápíte s výběrem samotné pohlednice, sháněním známky a hledáním poštovní schránky, to už je horší. A určitě se vám taky stává, že pořádek ve fotkách v mobilu nebo ve fotoaparátu stále odkládáte a nakonec se k tomu nikdy nedostanete.…

28.9.2019

Digineff.czPřání k Ježíšku?

Možná si přejete pod stromeček nějaký superfoťák. Ten si vymyslel před dvanácti lety, tedy v roce 2007, americký fotograf Emin Kuliyev. Myslel to jako fór. Co se z toho splnilo?

Nazval svůj model EOS-0. Zde ho máme zpředu:
číst dál…

25.9.2019

Digineff.czPanasonicu ulít teaser

Na webové stránce Panasonicu se objevil teaser nějaké novinky. Pozítří začíná Photokina a tak je tedy dobré se na teasery pozorně dívat. Z webu Panasonicu rychle zmizel, ale znáte to, co na web jednou dáte, těžko se dá stáhnout. Slogan zní Unlimited a vidíme tedy bajonet na těle a bajonet na objektivu.

Nemusíte být Sherlock Holmes, abyste si všimli, že…

22.9.2019

Digiarena.e15.czGoogle Pixel 3 v testu DxOMark propadl. Obsadil stejnou příčku jako iPhone XR

Čekalo se toho hodně, a i když se Google Pixel 3 dělí s iPhonem XR o první příčku telefonů s jedním objektivem, je to přece jen málo. Telefon totiž chtěl soupeřit s těmi nejlepšími. A možná by i mohl, kdyby zde nebyla jasně daná metodika měření.
Google Pixel 3 obdržel v renomovaném testu DxOMark ……

19.9.2019

Casopis-foto.czČtvercový instantní Lomo – Lomo’Instant Square

Díky Instagramu a jejich čtvercovému formátu je o fotografie v poměru stran 1:1 větší zájem. Po čtvercovém Instaxu proto na trh přichází Lomo’Instant Square od firmy Lomography. Analogový instantní fotoaparát používá stejné čtvercové filmy Instax.
Nevšední skládací design nového Lomo’Instant Square umožňuje zmenšit velikost přístroje po sklopení na třetinu.…

16.9.2019

iFotovideo.czNikon vyvíjí nový firmware pro full-frame bezzrcadlovky Nikon Z6 a Z7

Můžeme se s Vámi podělit o skvělou zprávu z Nikonu, která jistě potěší všechny příznivce značky Nikon, kteří vlastní mirrorless fotoaparáty Z6 a Z7 nebo zvažují jejich nákup. Nikon vyvíjí nový firmware, který přinese funkce jako Eye Detection AF (zaostřování s detekcí očí), nekomprimované video a podporu paměťových karet CFexpress.…

O webu

Naše internetová stránka je určena zejména všem, kteří mají zájem se dozvědět informace o digitálních fotoaparátech. Kromě toho, co je digitální fotoaparát a jaké druhy těchto fotoaparátů jsou na trhu k dostání, se zmíníme také o historii těchto zařízení. K velice důležitým částem digitálních fotoaparátů patří paměťové karty či objektivy. I o těch získáte na našich stránkách jistý přehled. Neopomeneme se zmínit také o příslušenství k fotoaparátům, které zahrnuje například stativ, náhradní baterii, přenosnou tašku nebo digitální fotorámeček.