Digitální fotoaparáty

Kompaktní fotoaparáty

Panasonic DMC-GF5Kompaktní fotoaparáty, neboli kompakty, získávají v posledních letech na oblibě. Jak již název napovídá, jedná se o menší typy fotoaparátů. Jejich malá velikost však nesnižuje jejich vysokou kvalitu.

Díky tomu, že jsou velice malé, mají také nízkou hmotnost a jsou tedy snadno přenositelné. K dalším přednostem těchto chytrých přístrojů patří jednoduché použití a nízká cena. Takže si takový digitální fotoaparát může pořídit téměř každý. Hovoříme-li o výhodách, je nutné si uvědomit, že nic dokonalé a že ani digitální fotoaparáty nejsou výjimkou.

Mezi jejich nedostatky můžeme zařadit nižší kvalitu obrázků, než je tomu třeba u velice kvalitních zrcadlovek. Další mínus spatřujeme v nemožnosti manuálně zaostřit obrázek a zoomovat. Pokud byste si chtěli vyměnit nějaké části foťáku, jako je třeba objektiv, musíme vás zklamat. Jednotlivé části kompaktních digitálních fotoaparátů jsou k připevněny na pevno, a není možné je vyměnit. To platí u těch nejvíce rozšířených verzí, které se dají běžně zakoupit ve specializovaných obchodech. U těch méně rozšířených typů je však možno některé části vyměnit. Tyto typy však nejsou příliš rozšířené.

Digitální fotoaparát SamsungKompaktní fotoaparáty jsou analogové nebo digitální. Tento typ fotoaparátu neobsahuje žádná zrcadla. U analogových fotoaparátů naleznete hledáček, který vám přibližně ukazoval skutečnou velikost vyfoceného obrázku. U digitálních fotoaparátů vidíte vyfocenou fotografii přímo na LCD displeji. Pokud se vám fotografie nebude líbit, můžete ji z fotoaparátu okamžitě vymazat a nahradit ji fotkou jinou.

Kompaktní fotoaparáty jsou nejrozšířenějším typem digitálních fotoaparátů.

 

O webu

Naše internetová stránka je určena zejména všem, kteří mají zájem se dozvědět informace o digitálních fotoaparátech. Kromě toho, co je digitální fotoaparát a jaké druhy těchto fotoaparátů jsou na trhu k dostání, se zmíníme také o historii těchto zařízení. K velice důležitým částem digitálních fotoaparátů patří paměťové karty či objektivy. I o těch získáte na našich stránkách jistý přehled. Neopomeneme se zmínit také o příslušenství k fotoaparátům, které zahrnuje například stativ, náhradní baterii, přenosnou tašku nebo digitální fotorámeček.