Příslušenství

Příslušenství

StativAby vaše fotografie vždy byly jasné a nerozmazané, je dobré si k fotoaparátu zakoupit stativ, neboli stojan. Jeho hlavním úkolem je zajistit dočasnou stabilní polohu. Stativ se také používá u filmu, v geodézii či astronomii. Stativ má většinou tvar trojnožky, a právě proto je často označován jako tripod. V minulosti byl hojně vyráběn ze dřeva. V současnosti však vyráběn především z hliníku, plastu nebo uhlíkových vláken. Fotoaparát může být na stativu připevněn normalizovaným šroubem. Další typy nabízení zabudovaný fotoaparát přímo do stativu. Nejobvyklejší je následující varianta. Na konci stavivu naleznete stativovou hlavu, na kterou se prostřednictvím rychloupínací destičky připevní fotoaparát.

Aby se fotoaparát při přenosu nepoškrábal nebo jiným způsobem nerozbil, je dobré jej umístit do speciálních pouzder nebo tašek. Budete mít tak jistotu, že váš foťák bude při přenosu v bezpečí. Navíc je nošení fotoaparátu v přenosném pouzdru mnohem více pohodlnější, než celou dobu držet fotoaparát v ruce. Tato pouzdra nebo tašky se vyrábí v různých velikostech a z různých materiálů. Někteří výrobci navíc dávají toto pouzdro při zakoupení fotoaparátu zcela zadarmo.

Taška SamsungAby fotoaparát vydržel co nejdelší dobu v provozu, je nutné jej pravidelně dobíjet. A co pomocí nabíječky, kterou obdržíte při koupi fotoaparátu. Velice důležité jsou také baterie, bez kterých vám digitální fotoaparát prostě fungovat nebude. Stejně, jako je obrovské množství výrobců fotoaparátů, je také velké množství producentů, kteří se zabývají výrobou baterií. Speciální baterie vám dokáží vydržet necelé 2 roky. Mezi přední výrobce baterií patří společnosti Canon, Casio, Kodak, Minolta, Nikon, Panasonic nebo třeba Samsung.

Abyste si kde měli promítat vaše fotografie, určitě si zakupte digitální fotorámeček. Tento rámeček je vlastně malá LCD obrazovka, do které se promítají vaše fotografie. Do tohoto rámečku stačí jen vložit paměťovou kartu z fotoaparátu. Pokud budete chtít vyměnit fotografii za jinou, stačí ji jen pomocí dálkového ovladače přepnout.

O webu

Naše internetová stránka je určena zejména všem, kteří mají zájem se dozvědět informace o digitálních fotoaparátech. Kromě toho, co je digitální fotoaparát a jaké druhy těchto fotoaparátů jsou na trhu k dostání, se zmíníme také o historii těchto zařízení. K velice důležitým částem digitálních fotoaparátů patří paměťové karty či objektivy. I o těch získáte na našich stránkách jistý přehled. Neopomeneme se zmínit také o příslušenství k fotoaparátům, které zahrnuje například stativ, náhradní baterii, přenosnou tašku nebo digitální fotorámeček.