Paměťové karty

Paměťové karty

SamsungDalší nedílnou součástí, která žádnému digitálnímu fotoaparátu nemůže chybět, je paměťová karta.

Jedná se vlastně o záznamové médium. Na trhu je k dostání nepřeberné množství paměťových karet. Je vždy nutné vybrat tu správnou. Při výběru správné karty se zaměřte na typ karty, na její kapacitu. Důležitá je také rychlost zápisu dat do karty. V neposlední řadě je důležitý také výrobce.

Kapacita karty udává, kolik dat se na tuto kartu vejde. Platí, že čím je větší kapacita paměti, tím více se do ní vejde. Typů karet je opravdu velké množství. Jen na okraj se zmíníme o těch nejdůležitějších. SD karty patří v současné době k nejpoužívanějším kartám. SD je zkratka Secure Digital. Jejich běžná velikost je 2 GB a jsou vhodné nejen k fotografování, ale dají se použít také v MP3 přehrávačích nebo v mobilních telefonech. SDHC karty jsou velice podobné SD kartám. Dalo by se říci, že jsou jejich nástupci. SDHC je zkratkou anglického slova Secure Digital High-Capacity. Rozdíl nalezneme ve velikosti kapacity, která může být 4 -32 GB. Compact Flash karty se používají zejména u digitálních zrcadlovek. Tyto karty nejsou kompaktní s ostatními typy.

Dalším rozšířeným typem jsou MultiMediadCard (MMC). Tento typ karet je kompatibilní pouze s SD kartami. Jejich maximální kapacita je 4 GB.

Samsung WB2100Ceny paměťových karet se výrazně liší. Na její výši má vliv zejména kapacita a také přenosová rychlost. Před zakoupením si zjistěte, jak velikou kapacitu budete opravdu potřebovat. Je naprosto zbytečné si zakoupit paměťovou kartu s velkou pamětí a zaplatit za ni nehorázné peníze. Je možné také zakoupit menší kartu, na které je zápis dat velice rychlý. Pokud by vám paměťová nestačila, není žádný problém zakoupit další. Většinou je cenově výhodnější pořídit si spíše více malých paměťových karet, než-li jednu velkou.

K největším a nejspolehlivějším výrobcům paměťových karet do digitálních fotoaparátů patří SanDisk, Kinsgton nebo Pretec. Velice kvalitní jsou také karty od společností Olympus nebo Panasonic.

O webu

Naše internetová stránka je určena zejména všem, kteří mají zájem se dozvědět informace o digitálních fotoaparátech. Kromě toho, co je digitální fotoaparát a jaké druhy těchto fotoaparátů jsou na trhu k dostání, se zmíníme také o historii těchto zařízení. K velice důležitým částem digitálních fotoaparátů patří paměťové karty či objektivy. I o těch získáte na našich stránkách jistý přehled. Neopomeneme se zmínit také o příslušenství k fotoaparátům, které zahrnuje například stativ, náhradní baterii, přenosnou tašku nebo digitální fotorámeček.