Digitální fotoaparáty

Digitální zrcadlovka

Digitální fotoaparátDigitální zrcadlovka, neboli DSLR, patří k nejkvalitnějším fotoaparátům, které jsou na trhu k dostání. Jejich fotky, jsou jasné a ostré.

Tento fotoaparát si můžete představit jako klasickou zrcadlovku, která má ovšem nemá obyčejný film, ale digitální senzor. Nejčastěji se jedná o CCD nebo CMOS senzory. V případě, že uvažujete o výměně objektivu, není v tom rozhodně žádný problém.

Pokud srovnáme digitální zrcadlovky například s kompaktními fotoaparáty, zjistíme, že zrcadlovky pořizují mnohem kvalitnější fotografie. Dále mají větší snímače a dosahují menšího šumu.

Klasické zrcadlovky nedovolují pořizovat videozáznamy. To však není problém u digitální zrcadlovek. S první digitální zrcadlovkou jste mohli přijít do styku v roce 2008. Jednalo se o Nikon D90. O pár měsíců později jste si však již mohli zakoupit naprosto revoluční novinku – fotoaparát Canon EOS 5D Mark II. Ten kromě klasických funkcí nabízel také full HD video v kombinaci se snímacím čipem. Následně s možností zachycení videozáznamu přicházeli další a další výrobci.

Kodak Pixpro FZ51Dále bychom si měli říct několik málo slov k objektivům. Ty, jak již bylo výše zmíněné, je možné bez problémů vyměnit. Digitální zrcadlovky mohou používat stejné objektivy jako klasické zrcadlovky. Výrobci se neustále snaží vyrábět objektivy, které by byly určeny přímo pro digitální zrcadlovky a to z toho důvodu, že tato zařízení jsou mnohem více citlivé na vnitřní odrazy objektivu a optické vady. Takže v mnoha případech objektivy klasických zrcadlovek nevyhovují náročnosti fotografa.

K největším výrobcům těchto fotoaparátů patří společnosti Canon a Nikon. Dalším významným výrobcem, který přináší inovované fotoaparáty, patří Olympus. Za zmínku stojí ještě další dvě firmy. A to Pentax a Fuji, které dominují převážně v České republice. K novým výrobcům pak patří Samsung, Sigma nebo Panasonic.

O webu

Naše internetová stránka je určena zejména všem, kteří mají zájem se dozvědět informace o digitálních fotoaparátech. Kromě toho, co je digitální fotoaparát a jaké druhy těchto fotoaparátů jsou na trhu k dostání, se zmíníme také o historii těchto zařízení. K velice důležitým částem digitálních fotoaparátů patří paměťové karty či objektivy. I o těch získáte na našich stránkách jistý přehled. Neopomeneme se zmínit také o příslušenství k fotoaparátům, které zahrnuje například stativ, náhradní baterii, přenosnou tašku nebo digitální fotorámeček.